UTSTÄLLNING RESULTAT

Resultat FRK Östra Flattshow 20-08-15. Bilder längst ned.

 

Valp I Hanar

  1. HP       Almanza Lamborghini Gallardo                        Äg Ragnhild Ulin

  2. HP       Toffedreams Venom                                            Äg Monica Lall

  3. HP       Black Mariners Love Me Again                           Åg Kerstin Borglund
     

Valp I Tikar

  1. HP       Black Mariners True Love                                   Äg Linda Bornholm

  2. HP       Black Mariners Memory Of Love                       Äg Ann-Christin Lindholm

  3. HP       Calzeat Divine Intervention                                Äg Brita Rydbäck

 

Valp II Hanar

  1. HP       Quiet Runners Viktor                                            Äg Mats Jonsson
     

Valp II Tikar

  1. HP       Almanza Tierra Amarilla                                       Äg Ragnhild Ulin

  2. HP       Wildzeal Sign Up Sign In                                       Äg Monica Olofsson

  3.              Quiet Runners Vilma                                            Äg Stefan Ek

  4.              Quiet Runners Vida                                              Äg Greger Segerdahl
     

BIR Valp l

Almanza Lamborghini Gallardo                          Äg Ragnhild Ulin
 

BIM Valp l

Black Mariners True Love                                    Äg Linda Bornholm
 

BIR Valp II

Almanza Tierra Amarilla                                       Äg Ragnhild Ulin
 

BIM Valp II

Quiet Runners Viktor                                            Äg Mats Jonsson

 

Hanar

Juniorer

  1. HP NORD JV-19 Calzeat Causin Chaos                          Äg Anette Dyrén

  2. HP Calzeat Causin A Riddle                                             Äg Rebecca Pettersson

  3. HP Almanza Keep Up The Good Work                          Äg Emma Johansson

  4. Don´s We Will Rock You                                                  Äg Susanna Wrang

 

Unghund

  1. HP Calzeat Causin Rumours                                             Äg Camilla Montell

 

Bruks/Jakt

  1. HP Sort Guld Catch Your Breath                                      Äg Camilla Bäck

 

Öppen Klass

  1. HP SE JV-19 Almanza Simply Meant To Be                    Äg Monica Lall

  2. HP Black Mariners All Spice                                             Äg Ulrika Gulbrandsen

  3. HP Black Mariners Green Emerald                                 Äg.Anette Vesslén

  4.       Wildzeal Head Over Heels                                          Äg. Anders Stromberg

 

Superveteran

  1. HP Alegnis Häftiga Wille                                                    Äg Carola Steen

 

Bästa Hane

  1. NORD JV-19 Calzeat Causin Chaos                                 Äg Anette Dyrén

  2. Calzeat Causin Rumours                                                  Äg Camilla Montell

  3. SE JV-19 Almanza Simply Meant To Be                           Äg Monica Lall

  4. Black Mariners All Spice                                                    Äg Ulrika Gulbrandsen

  5. J SE VCH Sort Guld Catch Your Breath                            Åg Camilla Bäck

  6. Alegnis Häftig Wille                                                           Äg Carola Steen

TIKAR

Junior

  1. HP Black Mica´s Queen Of Hearts                                  Äg Monica Svanberg

  2. HP One Shining Corte Canella                                          Äg Helene Lindqvist

  3. Flatterhaft Just Perfect                                                       Äg Lotta Strauss

  4. SE VCH Quiet Runners Vinnas Saga                                 Äg Marianne Johansson

 

Unghund

  1. HP Sort Guld Förtrollande Gryanna                              Äg Hans Jarlö

  2. HP High Hopes Black Pearl                                             Äg Ninna Anander Jansson

Bruks/Jaktklass

  1. HP Fambia Shining Princess                                           Äg Helene Lindqvist 

 

Öppen Klass

  1. HP RLD A RLD F RLD N S VCH Calzeat A Beautiful Mind                      Äg Moa Hjelm

  2. HP Flatcharm Miss Bubbles                                                                      Äg Sanna Alatalo

  3. HP Don´s Hon Eller Ingen                                                                        Äg Karin Brostam Berglund

  4. HP SPH 1 Black Mariners Black Pearl                                                      Äg Kerstin Berglund

 

Champion

  1. HP DK JV-18 JEUW-18 SE U(U)CH Caci´s Sherry Darling                      Äg Paula Andersson

  2. HP LV CH SE U(U)CH Don´s Black Caviar                                               Äg Lena Rösiö

 

Veteranklass

  1. HP Dragontorpets Secret Sensation                                                          Äg Ammie Eklund

 

Bästa Tik

  1.  DK JV-18 JEUW-18 SE U(U)CH Caci´s Sherry Darling                            Äg Paula Andersson

  2.  RLD A RLD F RLD N S VCH Calzeat A Beautiful Mind                            Äg Moa Hjelm

  3. LV CH SE U(U)CH Don´s Black Caviar                                                      Äg Lena Rösiö

  4. Flatcharm Miss Bubbles                                                                            Äg Sanna Alatalo

  5. Don´s Hon Eller Ingen                                                                               Äg Karin Brostam Berglund
     

Finaler:

Bästa Junior

  1. NORD JV-19 Calzeat Causin Chaos                                                              Äg Anette Dyrén

  2. Black Mica´s Queen Of Hearts                                                                    Äg Monica Svanberg

 

Bästa Jaktmeriterad

BIR

Fambia Shining Princess                                                                                       Äg Helene Lindqvist 

BIM

Sort Guld Catch Your Breath                                                                                Äg Camilla Bäck

 

Bästa Veteran

BIR Dragontorpets Secret Sensation                                                                   Äg Ammie Eklund

 

Bästa Superveteran

BIR

Alegnis Häftiga Wille                                                                                               Äg Carola Steen

 

Bästa Uppfödargrupp

Kennel Calzeat                                                                                                         Äg Anette Dyrén

BIR

NORD JV-19 Calzeat Causin Chaos                                                                       Äg Anette Dyrén

BIM

DK JV-18 JEUW-18 SE U(U)CH Caci´s Sherry Darling                                          Äg Paula Andersson

 

SFR+logo+svart+transparent+bakgrund.png

Flatcoated Retrieverklubben Östra sektionen

Postgiro 174764-1

Organisationsnr. 802451-3759

styrelsen@frkostra.se