UTSTÄLLNING

Höst 2019

FRK Östra vill rikta ett stort tack till alla deltagare som deltog på vår utställning i Haninge hundhall!

Så fin stämning och anda! Ett speciellt tack går till vår domare: Lena Hägglund Kennel O'Flanagan. Sedan vill vi verkligen ge ett Stort Tack till våra sponsorer, Agria Djurförsäkring, Royal Canin, HIMLA, Lotta Driscoll Revatorpets, Djursnäs Viltbod - Martin Lijeholm och Malin Ångström Svärd, Delphiniums Kennel - Thina Johansson LS Produkter, Prima DOG som gör detta möjligt, för utan dom hade vi inte haft möjlighet till ett sådant imponerande prisbord!

 

Vi ser fram emot att åter ses vid utställningsringen 2020. Så återigen TACK!

Med vänlig hälsning

Utställnings ansvarig Lena Broms och Lotta Strauss med Frk/Östras Styrelse

RESULTAT IFRÅN HÖSTUTSTALLNINGEN 2019-11-02 HANINGE HUNDHALL

Domare: Lena Hägglund, Kennel O´Flanagan

 

BIR Söklustens Double Impact & BIM SEU(U)CH NOUCH NO JV-18 Söklustens Dressed For Success

BÄSTA HANE

BIR Söklustens Double Impact

2 C.I.E. FI UCH LT CH NO UCH SE JV-13 SE U(U)CH Flatterhaft Face The Evil

3 Almanza Devils Playground

4 J Söklustens Belive It Or Not

BÄSTA TIK

BIM SEU(U)CH NOUCH NO JV-18 Söklustens Dressed For Success

2 Lustans Sapphire Coronet

3 Gwenrose A Special Kind Of Magic

4 SEU(U)CH NOUCH Söklustens Always On Top

VALPKLASS I TIKAR 

BIR 1 HP Caci's Here I´m

2 HP Caci’s splash of class

VALPKLASS I HANAR

BIM 1 HP Flataholics Excuse Me Ladies

2 HP Dragontorpets Hope And Glory

 

VALPKLASS II HANAR

BIR 1 HP Calzeat Causin Rumours

2 HP Durin´s Quaint High Five

 

VALPKLASS II TIKAR

BIM 1 HP Toffedreams Indium

2 HP Flatterhaft Just Perfect

3 HP Quiet Runners Vinnas Saga

JUNIORKLASS TIKAR

BIR 1 HP Söklustens Enjoy Life

2 Sort Guld Förtrollande Gryanna

3 Marwood´s Spicy Chili

4 Söklustens Enough Is Enough

JUNIORKLASS HANAR

BIM 1 HP Alegnis Fredrik Åkare

2 HP Marwood´s Spicy Cumin

3 Feedback's Dream Hunter

UNGHUNDSKLASS HANAR

1 HP 3 BH Almanza Devils Playground 

2 HP Skeppartorps The Fairy Boy

3 Il Sanos Drive On

4 Top Charts Favourite Waste of Time

UNGHUNDSKLASS TIKAR

1 HP 2 BT Lustans Sapphire Coronet 

 

JAKTKLASS TIKAR

BIR 1 HP J Sort Guld Pigget

 

JAKTKLASS HANAR

BIM J Söklustens Belive It Or Not

2 HP J Lopplådans Johan Jordgubbe

3 HP J Sort Guld Cath Your Breath

ÖPPENKLASS HANAR

1 HP 1 BH BIR Söklustens Double Impact

2 HP Flatterhaft And Justice For All

3 HP Flatterhaft Take-Took-Taken

4 HP Almanza Spectacular and Famous

Res Alegnis Fritiof Andersson

 

ÖPPENKLASS TIKAR

1 HP 3 BT Gwenrose A Special Kind Of Magic

2 HP Quills First Violinist

3 HP Sort Guld Live Loud

4 Alegnis Pigga Pingla A

CHAMPIONKLASS HANAR

1 HP 2 BH C.I.E. FI UCH LT CH NO UCH SE JV-13 SE U(U)CH Flatterhaft Face The Evil

 

CHAMPIONKLASS TIKAR

1 HP BIM SEU(U)CH NOUCH NO JV-18 Söklustens Dressed For Success

2 HP 4 BT SEU(U)CH NOUCH Söklustens Always On Top

3 HP Almanza Sweet and Delicious

SUPER VETERAN HANAR

BIR 1 HP SE VCH SE U(U)CH NO UCH EE CH C.I.E. FI VV-17 Black Mica's For Those Who Dare

2 HP Alegnis Häftiga Wille

SUPER VETERAN TIKAR

BIM 1 HP Söklustens Chocolate Praline

UPPFÖDARKLASS

1 HP Kennel Söklustens

2 HP Kennel Sort Guld

Flatcoated Retrieverklubben
FRK Östras PG 174764-1 &
Organisationsnr. 802451-3759

© 2019 FRK Östra
Skapad av Lotta Luciani

Östra sektionen